DISTRIBUIȚI

Columbia a învins categoric Grecia cu 3-0,CM de fotbal 2014 în primul meci al Grupei C la CM de fotbal 2014.Grecii au fost surprinși încă din minutul 5 când Armero a deschis scorul șutând la firul ierbii în dreapta portarului Karnezis.În repriza a doua, în minutul 58, Gutierrez a majorat scorul ca urmare a unei greșeli în defensiva adversă iar în minutul 90+3, Rodriguez a închis tabela de marcaj după o acțiune ofensivă finalizată cu gol.Jucătorii eleni au avut două ocazii mai importante de a marca: lovitura de cap a lui Gekas din minutul 63 când mingea a atins bara transversală a porții apărate de Ospina și șutul decis al lui Samaras din minutul 86 când mingea a fost aproape de a intra în poartă.În rest,echipa Greciei a fost dominată în mare parte și a practicat un joc neconvingător, cu multe erori, mai ales în apărare.