DISTRIBUIȚI

Campioana mondială en-titre,echipa naţională a Spaniei care este şi dublă câştigătoare a titlului european, a fost învinsă aseara de Chile si este eliminata încă din faza grupelor, indiferent de rezultatul meciului cu Australia.Chilienii s-au impus din prima repriză prin golurile marcate de Vargas şi de Aranguiz la singurele ocazii clare pe care le-au avut iar în repriza a doua au menţinut rezultatul.În primele meciuri din această grupă, Spania a pierdut categoric confruntarea cu Olanda, scor 1-5, iar Chile a trecut de Australia cu 3-1.În celălalt meci al grupei B care s-a disputat ieri, Olanda a învins Australia cu 3-2.Golurile au fost marcate de Robben, Van Persie si Depay, respectiv de Cahill si de Jedinak.