DISTRIBUIȚI

Germania şi Ghana au făcut un adevărat spectacol la Fortaleza.Cele două echipe au încheiat partida din Grupa G, cu scor 2-2, la Campionatul Mondial de Fotbal.Gotze a deschis scorul în minutul 51 dar Ayew a egalat în minutul 54.Ghanezii au preluat conducerea jocului şi au marcat încă un gol prin Gyan (min.63).Introdus în teren după ce a stat pe banca de rezerve, Miroslav Klose a adus egalarea în minutul 71 pentru echipa germană,după o fază în care a demonstrat înca o dată ca este un atacant de mare valoare.La 36 de ani,veteranul Klose a înscris 15 goluri la campionatele mondiale şi a egalat practic recordul lui Ronaldo.Cu acest rezultat,2-2, Germania a acumulat 4 puncte iar Ghana păstrează şanse de calificare având doar un punct însă impresia lăsată aseară este una foarte plăcută prin jocul deschis şi nivelul tehnic practicate în teren.Ca o concluzie,putem afirma fără a greşi că partida Germania – Ghana a fost una dintre cele mai interesante disputate până acum la Cupa Mondială 2014.