DISTRIBUIȚI

Argentina a avut un meci foarte greu aseară cu Iran.Singurul gol al partidei a fost înscris în prelungiri (min.91), atunci când Messi a şutat imparabil la colţul lung.Jucătorii iranieni au avut multe ocazii de gol iar în apărare au respins atacurile argentinienilor astfel încât se părea că partida se va încheia la egalitate,0-0.Acest meci din Grupa F s-a disputat pe „Estadio Mineirao” din Belo Horizonte.După victoria cu 1-0 de ieri, Argentina a obţinut calificarea în optimile turneului final din Brazilia. Omul meciului a fost desemnat Lionel Messi. În aceeaşi grupă s-a disputat şi meciul Nigeria –Bosnia, încheiat cu scorul 1-0 în urma golului marcat de Odemwingie în minutul 30.Nigeria are un punct şi se află pe locul al doilea în grupa F iar Bosnia părăseşte competiţia fără niciun punct.