DISTRIBUIȚI

Echipa din Liga a doua, Săgeata Năvodari, a învins 3-1 (golurile marcate de Ganea în minutele 10 şi 30, Airinei în minutul 61 – din penalty / Butoi în minutul 41) formaţia Delta Dobrogea Turlcea, nou promovată în Liga a -3-a, într-un meci amical disputat Vineri pe stadionul „Flacăra” din Năvodari.A fost un prim test al grupării tulcene aflate într-o perioadă în care sunt perfectate mai multe transferuri pentru întărirea lotului înaintea noului sezon.De pe 01 până pe 15 august, lotul echipei Săgeata se va afla în cantonament la Buşteni, unde va susţine şi cinci partide de verificare. Patru dintre ele sunt certe: cu CSM Rm. Vâlcea (pe 5 august), cu ACS Berceni (pe 8 august), cu FC Voluntari (pe 12 august) şi cu Fortuna Câmpina (pe 14 august).