DISTRIBUIȚI

Astăzi a avut loc tragerea la sorti a programului din sezonul 2015-2016 al Ligii 1 la fotbal. În noul sezon, vor fi in total 182 de meciuri în 26 de etape. Petrolul si CFR Cluj vor porni cu o penalizare de sase puncte.

Etapa 1 – 11 iulie      Astra Giurgiu – Concordia Chiajna     ASA Targu Mures – Dinamo Bucuresti      CS Universitatea Craiova – FC Botosani     FC Viitorul – CFR Cluj     ACS Poli Timisoara – Pandurii Targu Jiu     Steaua Bucuresti – Petrolul Ploiesti     FC Voluntari – CSMS Iasi.

Etapa 2 – 18 iulie     Concordia Chiajna – CSMS Iasi     Petrolul – FC Voluntari     Pandurii – Steaua Bucuresti     CFR Cluj – ACS Poli Timisoara     FC Botosani – Viitorul Constanta     Dinamo – CSU Craiova     Astra Giurgiu – ASA Targu Mures

Etapa 3 – 25 iulie     ASA Targu Mures – Concordia Chiajna     CSU Craiova – Astra Giurgiu     Viitorul Constanta – Dinamo Bucuresti     ACS Poli Timisoara – FC Botosani     Steaua Bucuresti – CFR Cluj     FC Voluntari – Pandurii     CSMS Iasi – Petrolul

Etapa 4 – 1 august     Concordia Chiajna – Petrolul      Pandurii – CSMS Iasi     CFR Cluj – FC Voluntari     FC Botosani – Steaua Bucuresti     Dinamo – ACS Poli Timisoara     Astra Giurgiu – Viitorul Constanta     ASA Targu Mures – CSU Craiova

Etapa 5 – 8 august     CSU Craiova – Concordia Chiajna     Viitorul Constanta – ASA Targu Mures     ACS Poli Timisoara – Astra Giurgiu     Steaua Bucuresti – Dinamo Bucuresti     FC Voluntari – FC Botosani     CSMS Iasi – CFR Cluj     Petrolul – Pandurii

Etapa 6 – 12 august     Chiajna – Pandurii     CFR Cluj – Petrolul     FC Botosani – CSMS Iasi      Dinamo – FC Voluntari     Astra Giurgiu – Steaua Bucuresti     ASA Targu Mures – ACS Poli Timisoara     CSU Craiova – Viitorul

Etapa 7 – 15 august     Viitorul – Concordia Chiajna     ACS Poli Timisoara – CSU Craiova     Steaua Bucuresti – ASA Targu Mures     FC Voluntari – Astra Giurgiu     CSMS Iasi – Dinamo     Petrolul – FC Botosani     Pandurii – CFR Cluj

Etapa 8 – 22 august     Concordia Chiajna – CFR Cluj     FC Botosani – Pandurii      Dinamo – Petrolul     Astra Giurgiu – CSMS Iasi     ASA Targu Mures – FC Voluntari     CSU Craiova – Steaua Bucuresti     Viitorul – ACS Poli Timisoara

Etapa 9 – 29 august     ACS Poli Timisoara – Concordia Chiajna     Steaua Bucuresti – Viitorul     FC Voluntari – CSU Craiova     CSMS Iasi – ASA Targu Mures     Petrolul – Astra Giurgiu     Pandurii – Dinamo     CFR Cluj – FC Botosani

Etapa 10 – 12 septembrie     Concordia Chiajna – FC Botosani     Dinamo Bucuresti – CFR Cluj     Astra Giurgiu -Pandurii Targu Jiu     ASA Targu Mures – Petrolul Ploiesti     CS U Craiova – CSMS Iasi     Viitorul – FC Voluntari     ACS Poli Timisoara – Steaua Bucuresti Etapa 11 – 19 septembrie     Steaua Bucuresti – Concordia Chiajna     FC Voluntari – ACS Poli Timisoara     CSMS Iasi – Viitorul     Petrolul Ploiesti – CS U Craiova     Pandurii Targu Jiu – ASA Targu Mures     CFR Cluj – Astra Giurgiu     FC Botosani – Dinamo Bucuresti

Etapa 12 – 26 septembrie     Concordia Chiajna – Dinamo Bucuresti     Astra Giurgiu – FC Botosani     ASA Targu Mures – CFR Cluj     CS U Craiova – Pandurii Targu Jiu     Viitorul – Petrolul Ploiesti     ACS Poli Timisoara – CSMS Iasi     Steaua Bucuresti – FC Voluntari

Etapa 13 – 3 octombrie     FC Voluntari – Concordia Chiajna     CSMS Iasi – Steaua Bucuresti     Petrolul Ploiesti – ACS Poli Timisoara     Pandurii Targu Jiu – Viitorul     CFR Cluj – CS U Craiova     FC Botosani – ASA Targu Mures     Dinamo Bucuresti – Astra Giurgiu.

Toate partidele vor fi transmise pe canalele TV DigiSport, Dolcesport si Look TV.

Discuții

comments