DISTRIBUIȚI

Sambata 25 Iulie 2015, s-a desfasurat cea de-a treia editie a Cupei “Juniorii Tuzla”, sub egida clubului sportiv cu acelasi nume, condus de sensei Cosmin Alin Buzoiu. Editia din acest an a inclus pentru prima data o gala profesionista de kickbox, in care s-au confruntat reprezentanti ai cluburilor din Romania cu luptatorii veniti din Republica Moldova.

Confruntarile dintre rezprezentantii echipelor din Romania si din Republica Moldova au fost intense, savurate de public cu fiecare secunda. Dincolo de rivalitatea din ring, prietenia dintre cele doua tari a fost salutata de luptatori la finalul fiecarui meci, cu multumiri si felicitari de ambele parti.
Competitia s-a desfasurat intr-o nota de fair play si respect fiind un success al galei profesionistilor.

Rezultatele meciurile din cadrul Cupei “Juniorii Tuzla” – Editia III sunt urmatoarele:
1. Costea Cornel (C.S. Navodari) vs. Deleu Nicolae (Voievod – Rep. Moldova) – Cat. 52 kg
Invingator: Costea Cornel
2. Enache Alexandru (C.S.J.T – C.S. Juniorii Tuzla) vs. Benciu Adrian (Keru Kento) – 70 kg
Invingator: Benciu Adrian
3. Martac Ionut (C.S. Navodari) vs. Stan Marius (Academia de Arte Martiale Mixte
„Anatoly Danilov”) – Cat. 84 kg
Invingator: Stan Marius
4. Catalin Oprea (Power Gym) vs. Dan Andrei (Keru Kento) – Cat. 85 KG
Invingator: Catalin Oprea
5. Serban Alex (Tai Chi Do Ryu) vs. Voda Ion (Academia de Arte Martiale Mixte
„Anatoly Danilov”) – Cat. 70 KG
Invingator: Serban Alex
6. Sugacevschi Ionut Liviu (Academia de Arte Martiale Mixte „Anatoly Danilov”) vs. Valentin Pascali (Voievod – Rep. Moldova) – Cat. 75 KG
Invingator: Valentin Pascali
7. Morarasu Nicusor (C.S. Juniorii Tuzla) vs. Daniel Stefan Meresean (Hontai) – Cat. 63 KG
Invingator: Morarasu Nicusor
8. Andries Cezar (C.S Navodari) vs. Caraus Andrei (Voievod – Rep. Moldova) – Cat. 63 KG
Invingator: Andries Cezar
9. Purcaru Petrica (C.S. Navodari) vs. Dumitru Sevastian (Voievod – Rep. Moldova) – Cat. 70 KG
Invingator: Alexandru Sevastian
10. Ionut Sandur (Tai Chi Do Ryu) vs. Alexandru Sevastian (Voievod – Rep. Moldova)- Cat. 80 KG
Invingator: Alexandru Sevastian
11. Alexandru Cornel (Hontai) vs. Nicolai Garbuz (Voievod – Rep. Moldova)- Cat. 85 KG
Invingator: Nicolai Garbuz
12. Rosca Adrian (Bogdan Ciubotariu) vs. Hrisca Ionut (Sabachi Pitesti) – Cat. 81 KG
Invingator: Rosca Adrian

Discuții

comments