DISTRIBUIȚI

Echipele din Liga a-3-a,FC Viitorul II şi Dunărea Călăraşi s-au confruntat ieri pe stadionul orăşenesc din Ovidiu în faza a-4-a a Cupei României la fotbal.

Gazdele s-au impus cu 3-0 (1-0) prin golurile marcate de Daniel Gheorghe (min. 19), Cristian Gavra (min 53) şi Alexandru Stoica (min.77).

FC Viitorul II a folosit nouă jucători cu dublă legitimare proveniţi din lotul formaţiei care activează în Liga 1 (FC Viitorul) şi a avut un avantaj faţă de adversara sa.

În aceeaşi fază a Cupei României la fotbal, FC Farul Constanţa a jucat ieri în deplasare cu Delta Dobrogea Tulcea şi a fost învinsă cu 2-0.

Formaţia tulceană s-a impus în prelungiri deoarece după primele 90 de minute scorul a fost 0-0.Au înscris Jianu (min.113) şi Vezan (min.118).

În turul următor, al cincilea din această competiţie vor participa cele 18 echipe calificate în faza a-4-a şi încă 18 echipe din Liga a II-a care nu au evoluat până acum.Meciurle se vor disputa în zilele de 8 şi 9 septembrie, de la ora 16.30.