DISTRIBUIȚI

Echipa din Liga a-3-a la fotbal, FC Viitorul II Constanța, s-a calificat ieri în 16-imile Cupei României după ce a învins pe teren propriu echipa Delta Dobrogea Tulcea.

La pauză scorul a fost 2-2 iar la final, juniorii antrenaţi de Cristian Cămui s-au impus cu 5-2.

În minutul 74,Jianu a executat o lovitură de la 11 metri pentru tulceni iar portarul Tordai a apărat.În turul al şaselea din această competiţie, FC Viitorul II va juca împotriva unei echipe din Liga 1.

Pentru gazde au marcat Ene (minutele 11, 16, 80), Vînă (min.67-penalty) și Fl. Coman (88), respectiv Jianu (29) și Dragu (42).

Cele 18 echipe calificate din turul al 5-lea și cele 14 echipe din Liga 1 vor participa la turul al 6-lea din Cupa României (16-imi de finală), programat în perioada 22-24 septembrie.