DISTRIBUIȚI

La Călăraşi, s-a desfăşurat concursul de lupte “Cupa Jegălia” pentru copii şi cadeţi.

Peste 100 de luptători de la cluburi din țară s-au întrecut într-o competiție spectaculoasă iar printre performeri s-au aflat și tinerii sportivi din Mangalia.

Luptătorii pregătiți de antrenorul Marian Oancea au obținut medalii de aur prin Andreea Ana (38 kg), Ana Pârvu (37 kg) și Daniel Sandu (28 kg), iar pe poziția a treia s-a clasat Ştefan Cucuroanu (32 kg).

Rezultate remarcabile au reușit și sportivii pregătiți de Cornel Trucmel la CS Mangalia.

Gabriel Surdu (25 kg) şi Delia Voiculescu (25 kg) au cucerit medaliile de aur, argintul l-a obţinut Ana Maria Predică (35 kg), iar medalii de bronz și-au adjudecat Andrei Ioniţă (25 kg), Răzvan Ioniţă (47 kg), Ana Maria Ciolan (40 kg) şi Alexandra Voiculescu (25).

Competiția a fost și un test util înaintea Campionatului Național al copiilor 1 și 2, programat luna viitoare, la Târgu Mureș.