DISTRIBUIȚI

Sâmbătă, 16 iulie la Centrul Cultural „Callatis” din Mangalia, s-a desfăşurat ediţia 2016 a Campionatului Național de Kung-Fu, la probele de „Non-Contact Sanda” și „Tuishou” individual.

La campionat au participat 71 de sportivi din 8 cluburi de la Federaţia Română de Arte Marţiale de Contact.

Cei mai mulţi dintre sportivi s-au înscris la ambele probe.

Rezultatele sportivilor din judeţul Constanţa sunt următoarele:

  1. PROBA „NON-CONTACT SANDA” INDIVIDUAL

MASCULIN

1.SENIORI 18-34 ANI -75 KG

1.STEFAN CĂTĂLIN CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

2.IUSEIN TANIOR CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

3.ISTRATE ALEXANDRU CSU NEPTUN CONSTANTA

2.SENIORI 18-34 ANI OPEN

1.IUSEIN TANIOR CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

2.ISTRATE ALEXANDRU CSU NEPTUN CONSTANTA

3.STEFAN CĂTĂLIN CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

3.TINERET 16-20 ANI -65 KG

1.SAVIOLI LEONARDO CS NOUA GENERATIE MANGALIA

2.PANĂ ANDREI CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

3.STOIAN BOGDAN CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

4.TINERET 16-20 ANI OPEN

1.SAVIOLI LEONARDO CS NOUA GENERATIE MANGALIA

2.STOIAN BOGDAN CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

3.PANĂ ANDREI CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

5.CADETI 14-15 ANI -70 KG

1.BOCAI TUDOR CS MAREA NEAGRA CONSTANTA

2.MANGALAGIU DANIEL CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

3.MACSIM MARIUS CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

6.COPII 10-11 ANI -30 KG

1.GURICĂ RAREŞ CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

2.PANAIT ANDREI CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

3.APETRE MARCO GABRIEL CS MAREA NEAGRA CONSTANTA

7.COPII 10-11 ANI -45 KG

1.SAVIOLI GIOVANI CS NOUA GENERATIE MANGALIA

2.BIŢACHE MATEI CS SHAOLIN CALLATIS MANGALIA

3.CICIOIU CĂTĂLIN CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

8.COPII 10-11 ANI -55 KG

1.BOCAI VLAD CS MAREA NEAGRA CONSTANTA

2.CHARCOVSCHI PAUL CS NOUA GENERATIE MANGALIA

9.COPII 8-9 ANI -30 KG

1.CIOROIU DARIUS CRISTIAN CS MAREA NEAGRA CONSTANTA

2.SAGĂU RAREŞ MIHAI CSU NEPTUN CONSTANŢA

3.CHISOI ANTONIO CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

10.COPII 8-9 ANI -35 KG

1.BĂCIOIU DANIEL CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

2.MARIN DUBEI CEZAR FLORIAN CS MAREA NEAGRA CONSTANTA

11.COPII 8-9 ANI -50 KG

1.STATE ALEXANDRU CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

2.PELINARU MARIUS ANDREI CS NOUA GENERATIE MANGALIA

3.BOCĂNEŢ FLORIN CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

12.COPII 6-7 ANI -25 KG

1.BARBU DAVID CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

2.FECHET RADU CS MAREA NEAGRA CONSTANTA

3.HORNEŢ ROBERT MIHAI CS SHAOLIN CALLATIS MANGALIA

FEMININ

13.COPII 4-5 ANI -20 KG

1.DUMITRACHE ELENA CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

2.DUMITRACHE MARIA CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

3.ION LARISA NICOLETA CS NOUA GENERATIE MANGALIA

3.CRĂESCU SOFIA CS MAREA NEAGRA CONSTANTA

14.COPII 8-9 ANI -25 KG

1.PANAIT VALENTINA CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

2.NEICA DARIA CS MAREA NEAGRA CONSTANTA

3.SAGĂU ROXANA CSU NEPTUN CONSTANŢA

15.COPII 12-13 ANI OPEN KG

1.BACILĂ NICOLETA CS SHAOLIN CALLATIS MANGALIA

2.ILIE ALEXANDRA CS MAREA NEAGRA CONSTANTA

  1. SENIOARE 18-34 ANI -60 KG

1.OCOLIŞAN MIHAELA LAURA CS NOUA GENERATIE MANGALIA

2.DUBEI MARIN CLAUDIA MIHAELA CS MAREA NEAGRA CONSTANTA

  1. PROBA „TUISHOU” INDIVIDUAL

MASCULIN

1.SENIORI 18-34 ANI -75 KG

1.IUSEIN TANIOR CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

2.STEFAN CĂTĂLIN CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

3.ISTRATE ALEXANDRU CSU NEPTUN CONSTANTA

2.SENIORI 18-34 ANI OPEN

1.IUSEIN TANIOR CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

2.STEFAN CĂTĂLIN CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

3.ISTRATE ALEXANDRU CSU NEPTUN CONSTANTA

3.TINERET 16-20 ANI -65 KG

1.SAVIOLI LEONARDO CS NOUA GENERATIE MANGALIA

2.STOIAN BOGDAN CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

3.PANĂ ANDREI CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

4.TINERET 16-20 ANI OPEN

1.SAVIOLI LEONARDO CS NOUA GENERATIE MANGALIA

2.PANĂ ANDREI CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

3.STOIAN BOGDAN CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

5.CADETI 14-15 ANI -70 KG

1.BOCAI TUDOR CS MAREA NEAGRA CONSTANTA

2.SANDU ROBERT GABRIEL CS MAREA NEAGRA CONSTANTA

3.MANGALAGIU DANIEL CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

6.MINICADEŢI 12-13 ANI OPEN

1.POPESCU NICOLAS VICENŢIU CS SHAOLIN CALLATIS MANGALIA

2.MACSIM MARIUS CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

3.CUTCAN GABRIEL CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

7.COPII 10-11 ANI -30 KG

1.GURICĂ RAREŞ CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

2.APETRE MARCO GABRIEL CS MAREA NEAGRA CONSTANTA

3.PANAIT ANDREI CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

8.COPII 10-11 ANI -45 KG

1.CICIOIU CĂTĂLIN CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

2.DRĂGAN TIBERIU CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

3.BIŢACHE MATEI CS SHAOLIN CALLATIS MANGALIA

3.STINIGUŢĂ ALEXANDRU CS SHAOLIN CALLATIS MANGALIA

9.COPII 10-11 ANI -55 KG

1.CHARCOVSCHI PAUL CS NOUA GENERATIE MANGALIA

2.SAVIOLI GIOVANI CS NOUA GENERATIE MANGALIA

3.BOCAI VLAD CS MAREA NEAGRA CONSTANTA

10.COPII 8-9 ANI -30 KG

1.MARIN DUBEI CEZAR FLORIAN CS MAREA NEAGRA CONSTANTA

2.SAGĂU RAREŞ MIHAI CSU NEPTUN CONSTANŢA

3.CHISOI ANTONIO CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

11.COPII 8-9 ANI -35 KG

1.STATE ALEXANDRU CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

2.CIOROIU DARIUS CRISTIAN CS MAREA NEAGRA CONSTANTA

3.MANEA MARIUS CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

12.COPII 8-9 ANI -50 KG

1.PELINARU MARIUS ANDREI CS NOUA GENERATIE MANGALIA

2.BOCĂNEŢ FLORIN CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

3.BĂCIOIU DANIEL CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

13.COPII 6-7 ANI -25 KG

1.FECHET RADU CS MAREA NEAGRA CONSTANTA

2.HORNEŢ ROBERT MIHAI CS SHAOLIN CALLATIS MANGALIA

3.BARBU DAVID CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

FEMININ

14.COPII 4-5 ANI -20 KG

1.ION LARISA NICOLETA CS NOUA GENERATIE MANGALIA

2.DUMITRACHE ELENA CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

3.DUMITRACHE MARIA CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

3.CRĂESCU SOFIA CS MAREA NEAGRA CONSTANTA

15.COPII 8-9 ANI -25 KG

1.PANAIT VALENTINA CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

2.NEICA DARIA CS MAREA NEAGRA CONSTANTA

3.SAGĂU ROXANA CSU NEPTUN CONSTANŢA

16.COPII 16-17 ANI OPEN KG

1.DUBEI MARIN CLAUDIA MIHAELA CS MAREA NEAGRA CONSTANTA

2.BACILĂ NICOLETA CS SHAOLIN CALLATIS MANGALIA

3.ILIE ALEXANDRA CS MAREA NEAGRA CONSTANTA

Cel mai bun sportiv al campionatului a fost Leonardo Savioli de la CS „Noua Generaţie” Mangalia, care a obţinut 4 medalii de aur, la ambele probe, la individual şi la open.

Discuții

comments