DISTRIBUIȚI

Finala Cupei Ligii Adeplast la fotbal, sezonul 2015/2016, a fost castigata de Steaua care s-a impus aseară pe Arena Națională din București împotriva echipei Concordia Chiajna, cu 2-1 (0-0, 1-1), dupa 120 de minute de joc.

Steaua a câștigat meciul după un penalty executat în minutul 111 de Hamroun.Lovitura de la 11 metri a fost acordată cu mare ușurință de arbitrul central Marius Avram, după un presupus fault în careul de 16 metri, comis de Serediuc la pătrunderea lui Sulley Munir.

Momcilovic a deschis scorul pentru Steaua in minutul 61 dupa o faza fixa, iar cu doua minute inaintea finalului de meci, Pena a restabilit egalitatea cu o lovitura frumoasă de cap.

Meciul s-a incheiat intr-o stare de tensiune, dupa ce portarul Nita a fost incomodat de celălalt portar, Balgradean, aflat in careul advers la ultima fază a partidei.

A fost nevoie de interventia oamenilor de ordine care au patruns pe teren pentru a normaliza situația.