DISTRIBUIȚI

Gala Superkombat K1 va fi organizată în seara de 30 iulie în stațiunea Mamaia la Arena Sportivă IDU.

Invitat special la această ediție este triplul campion mondial K1, de trei ori finalist în Japonia, Peter Aerts, care îl pregătește pe sportivul din Turcia, Murat Aygun, neînvins la profesioniști și cu o rată de 80%, a meciurilor încheiate prin KO.

Gala va începe la ora 20.00 și are în program meciuri eliminatorii pentru sportivii care vor pierde confruntările în ring. Învingătorii vor acumula credite și se vor menține în sistemul piramdal cu șanse de calificare în Gala New Heroes care va avea loc în luna octombrie.

Seara va fi în program și un meci eliminatoriu pentru titlul mondial Superkombat la semigrea plus, între românul Alexandru Negrea stabilit în Italia și polonezul Dawid Kasperski. În total, se vor disputa 11 meciuri, evenimentul urmând să fie transmis în direct de Sport.ro iar după ora 24.00 și pe Europesport 2 în 95 de țări.

Astăzi la conferința de presă, promotorul Eduard Irimia a confirmat știrea potrivit căreia, Cătălin Moroșanu s-a retras din cauza unor probleme medicale serioase în zona cervicală.

Vineri la ora 18.00 la City Park Mall din Constanța vor avea loc cântarul oficial al luptărorilor și un antrenament demosntrativ la care pot asista atât publicul cât și reprezentanții mass-media.

Programul complet al galei este următorul:

  1. Main-event – Categoria grea (+96 kg)

Murat Aygun (Turcia) vs adversar care va fi stabilit în aceste zile

  1. Eliminatoriu pentru titlul mondial – Categoria semigrea plus (-86 kg)

Dawid Kasperski (Polonia) vs Alexandru Negrea (România)

3.Super Fight – Categoria mijlocie (-71 kg)

Rangel Ivanov (Bulgaria) vs Amansio Paraschiv (România)

  1. Super Fight – Categoria super mijlocie (-77 kg)

Fotis Gionis (Grecia) vs Alex Filip (România)

  1. Super Fight – Categoria cruiser (-92 kg)

Clyde Brunswijk (Surinam) vs Sebastian Cozmanca (România)

  1. Super Fight – Categoria grea (+96 kg)

Robert Constantin (Italia) vs Andrei Sugar (România)

  1. Super Fight – Categoria mijlocie (-72,5 kg)

Mustapha El Messaoudi (Maroc) vs Eduard Chelariu (România)

  1. Super Fight – Categoria semigrea (-81 kg)

Valerian Traista (România) vs Adrian Rosca (România)

  1. Super Fight – Categoria semigrea (-81 kg)

Serginio Kruydenhof (Olanda) vs Ionut Sandur (România)

  1. Super Fight – Categoria mijlocie (-71 kg)

Madalin Craciunica (România) vs Robert Stoica (România)

  1. Super Fight – Categoria ușoară (-65 kg)

Tiberius Udrescu (România) vs Cosmin Marcut (România)

20160727_120807

Discuții

comments