DISTRIBUIȚI

ATLETISM – triplusalt feminin – 1. Catreine Ibarguen (Columbia), 2. Yulimar Rojas (Venezuela), 3. Shelly Olga Rypakova (Kazakhstan).

maraton feminin – 1. Jemima Sumgong (Kenya), 2. Eunice Kirwa (Bahrain), 3. Mare Dibaba (Etiopia).

100 de metri masculin – 1. Usain Bolt (Jamaica), 2. Justin Gatlin (SUA), 3. Andre de Grasse (Canada).

400 de metri masculin – 1. Wayde Van Niekerk (Africa de Sud), 2. Kirani James (Grenada), 3. Lashawn Merritt (SUA).

BOX – categoria 49 kg – 1. Hasanboy Dusmatov (Uzbekistan), 2. Yuberjén Martínez (Columbia), 3. Joahnys Argilagos (Cuba) şi Nico Hernández (SUA).

CICLISM – track sprint individual masculin – 1. Jason Kenny (Marea Britanie), 2. Callum Skinner (Marea Britanie), 3. Denis Dmitriev (Rusia).

GIMNASTICĂ – sărituri feminin – 1. Simone Biles (SUA), 2. Maria Paseka (Rusia), 3. Giulia Steingruber (Elveţia).

paralele inegale feminin – 1. Aliya Mustafina (Rusia), 2. Madison Kocian (SUA), 3. Sophie Scheder (Germania).

sol masculin: 1. Max Whitlock (Marea Britanie), 2. Diego Hypólito (Brazilia), 3. Arthur Mariano (Brazilia).

cal cu mânere: 1. Max Whitlock (Marea Britanie), 2. Louis Smith (Marea Britanie), 3. Alexander Naddour (SUA).

GOLF – masculin: 1. Justin Rose (Marea Britanie), 2. Henrik Stenson (Suedia), 3. Matt Kuchar (SUA).

HALTERE – +75 kg feminin – 1. Suping Meng (China), 2. Kim Kuk-hyang (Coreea de Nord), 3. Sarah Robles (SUA).

LUPTE GRECO ROMANE – 59 kg masculin – 1. Ismael Borrero (Cuba), 2. Shinobu Ota (Japonia), 3. Elmurat Tasmuradov (Uzbekistan) şi Stig André Berge (Norvegia).

75 kg masculin – 1. Roman Vlasov (Rusia), 2. Mark Madsen (Danemarca), 3. Kim Hyeon-woo (Coreea De Sud) şi Saeid Abdevali (Iran).

NAVIGAŢIE – RS:X, planşă cu velă, feminin – 1. Charline Pichot (Franţa), 2. Peina Chen (China), 3. Stefania Elfutina (Rusia).

RS:X, planşă cu velă, masculin – 1. Dorian van Rijsselberghe (Olanda), 2. Nick Dempsey (Marea Britanie), 3. Pierre Le Coq (Franţa).

SCRIMĂ – spadă echipe masculin – 1. Franţa, 2. Italia, 3. Ungaria.

SĂRITURI ÎN APĂ – trambulină 3 metri feminin – 1. Shi Tingmao (China), 2. He Zi (China), 3. Tania Cagnotto (Italia).

TENIS DE CÂMP – dublu feminin – 1. Rusia (Ekaterina Makarova şi Elena Vesnina), 2. Elveţia (Timea Bacsinszky şi Martina Hingis), 3. Cehia (Lucie Šafářová şi Barbora Strýcová).

dublu mixt: 1. SUA (Bethanie Mattek Sands / Jack Sock), 2. SUA (Venus Williams / Rajeev Ram), 3. Cehia (Lucie Hradecká / Radek Štěpánek).

simplu masculin – 1. Andy Murray (Marea Britanie), 2. Juan Martin Del Potro (Argentina), 3. Kei Nishikori (Japonia).

TIR SPORTIV – puşcă trei poziţii 50 de metri masculin – 1. Niccolò Campriani (Italia), 2. Sergey Kamenskyi (Rusia), 3. Alexis Raynaud (Franţa).

 

 

Discuții

comments