DISTRIBUIȚI

Aseară în ultimul meci din etapa a-6-a a Ligii 1 la fotbal, FC Botoșani a învins-o pe ASA Târgu Mureș cu scorul de 4-2 (1-2) după ce oaspeții au condus cu 2-0.

ASA Târgu Mureș a marcat prin Zicu (minutul 19) și Matei (39). FC Botoșani a redus din diferență în al doilea minut de prelungire al primei reprize, prin Bordeianu, cu un șut de la peste 20 de metri.

Golofca a restabilit egalitatea în minutul 66, cu un lob, iar Matulevicius le-a adus pe gazde în avantaj în minutul 73, cu o lovitură de cap.

Matulevicius a reușit dubla în minutul 87 și astfel, echipa antrenată de Leo Grozavu a acumulat 10 puncte și a urcat pe locul 4, la 3 puncte de liderul Steaua București și la 2 în urma echipelor Dinamo și CS Universitatea Craiova.

ASA Tg. Mureș, care a pierdut toate meciurile disputate, are minus 6 puncte în clasament.