DISTRIBUIȚI

Festivalul Neversea se apropie de final.
În primele două zile ale evenimentului, zeci de mii de oameni au urmărit concertele, care au ţinut până în zori.
Organizatorii cred că numărul de participanţi estimat iniţial, de 150 de mii, ar putea fi depăşit şi spun că măsurile de securitate deosebite au făcut din plaja Modern unul din cele mai sigure locuri din România.
Corespondentul Radio România Actualități, Mona Constantinescu:

„Festivalul a adus pe scenă un număr mare de artiști în vogă, iar plaja s-a transformat într-un ring pentru petrecăreți. Aceștia s-au distrat pe muzica lui Afrojack, Fatboy Slim sau Years & Years și au vibrat la unison cu ei. Pe scena principală a urcat Inna, alături de Mike Perry, care a fost una dintre surprizele serii, iar Delia a oferit un spectacol de excepție (…) Pe scena festivalului vor urca, în seara aceasta, Jason Derulo și Dua Lipa, alături de alte nume mari ale muzicii”

Şi astăzi, muzica va inunda marea şi plaja de la orele prânzului.

Programul zilei

The Gateway

17.00 – Manuel Riva

17.40 – Golan

18.40 – Kriss KrossAmsterdam

20.10 – Dua Lipa

21.40 – Jason Derulo

23.00 – Benny Benassi

00.45 – KSMR

02.15 – NICKY ROMERO

04.00 – Fedde Le Grand

The Ark

12.00 – VRU DUBZ

13.30 – Selecta Droo

14.30 – Dubwizard

16.00 – Mighty Boogie

17.30 – Adriatic Sound

19.00 – EARL 16 FEAT. SOULSTEREO

21.00 – JERU THE DAMAJA & PSYCHO LES

22.00 – Macanache

23.00 – Foreign Beggars

00.00 – DUB FX

South Temple

22.00 – Dorian Paic

01.00 – Nina Kraviz

03.00 – Sven Vath

05.00 – Carola Pisaturo

06.30 – Einzelkind

North Temple

22.00 – Sublee

00.00 – SIT (Cristi Cons & Vlad Caia)

03.00 – PRIKU

05.00 – AK41 (Dan Andrei &Kozo)

Daydreaming

12.00 – Kosta

15.00 – Akos

18.00 – Marwan

21.00 – NU

00.00 – Jan Blomqwist

01.30 – Nicola Cruz

04.30 – Maribou State

Summerhouse

20.00 – Angel

21.30 – Orpheu The Wizard

23.00 – San proper

00.30 – Mall Grab

03.00 – Hunee

04.30 – Young Marco

06.00 – Alexandra

Red Bull

09.00 – Robert Citu

10.30 – James Aki

12.00 – ERTMI

13.00 – Boddo

14.30 – Krisstal

16.00 – Arias

17.30 – Jay Ko

19.00 – Gabriel M

21.00 – Paul Damixie

22.00 – Daniele Tignino

23.00 – Chi Pah – Live Act

02.00 – Nick Havsen

04.00 – Bexu

05.00 – Alex Rise

06.30 – Dan Medesan

Sursa programului: aplicația Neversea

Discuții

comments